Jak dobrać rakiety śnieżne

Jak dobrać rakiety śnieżne? W jakich rakietach, na którą trasę?

W ofercie reprezentowanej prze nas francuskiej firmy TSL znajdują się obecnie 44 modele rakiet śnieżnych.

Każdy model powstał z myślą o indywidualnych predyspozycjach użytkownika rakiet oraz warunkach terenowych, stopniu trudności trasy po której będziemy się poruszać. 

Dlatego też, decydując się na zakup rakiety musimy sobie odpowiedzieć na następujące pytania:

W jakich kategoriach wagowych jesteśmy. Chodzi nam o masę użytkownika brutto, czyli w ubraniu, z butami i przewidywanym ekwipunkiem /plecak, śpiwór, namiot etc./.

Mamy do dyspozycji 3 kategorie:

'' Waga użytkownika do 80 kg
''

Waga użytkownika do 120 kg

'' Waga użytkownika do 140 kg


W jakiej części świata będziemy używać rakiet śnieżnych?

Na pozór śmieszne pytanie ale istotne. Ukształtowanie terenu Alaski jest inne niż Alp, a wysokości n.p.m. są porównywalne. W naszych rejonach najlepiej sprawdzają się rakiety wykonane z kompozytów czyli plastikowe. Natomiast na dalekiej północy Europy, Alasce popularniejsze są rakiety aluminiowe. 

Uszczegóławiając miejsca naszych wędrówek wybieramy dostepne stopnie trudności:

Tatry
Beskidy, Sudety, Bieszczady
Góry Świętokrzyskie
Pogórza

Powyższe ikonki zostały zaadoptowane pod Polskie warunki. Można je znaleźć przy opisach rakiet śnieżnych na naszej stronie oraz w specjalnie przygotowanej ulotce - Niezbędniku.

W przypadku wątpliwości, które rakiety wybrać zachęcamy do kontaktu telefonicznego /+48 32 706 17 00/ bądź mailowego /info@rakiety.pl/.


Jak chodzić na rakietach? 

Poruszanie się na rakietach śnieżnych jest bardzo proste. Zapoznając się z ich walorami użytkowymi dobrze jest, w warunkach domowych, poznać szczegóły konstrukcyjne, dopasować wiązania do rozmiarów obuwia, przećwiczyć sposób zakładania i zdejmowania rakiet.

Konstrukcja rakiet śnieżnych TSL eliminuje jedną z podstawowych niedogodności jaką jest  nienaturalny sposób stawiania kroków - kształt rakiety w formie stylizowanej ósemki pozwala się  poruszać swobodnie bez jakichkolwiek utrudnień.

Instalowane w ramie rakiety kolce, harszle i GRIP zabezpieczają ją przed poślizgami, obsuwaniem się w trakcie marszu.

Najnowszy model - TSL Symbioz, wykonany z specjalnego tworzywa przylega do podłoża całą swoją powierzchnią - gwarantuje bezpieczny marsz w każdych warunkach terenowych.

I jeszcze jedna uwaga – na rakietach chodzimy wspomagając się kijkami; trekkingowymi lub zaopatrzonymi w odpowiednie wielkości rozety, kijkami do nordic walking.

Na Szczycie

 

Pamiętaj, że zawsze możesz wypożyczyć rakiety śnieżne. 
Znajdź najbliższą wypożyczalnie.
Rakiety wypożycz
 
Masz pytana ?
Większość odpowiedzi znajdziesz na naszym blogu. 
BLOG / Artykuły

 

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z AKTUALNOŚCIAMI W NASZYM SKLEPIE.

O sklepie

rakiety.pl to strona zachęcająca do aktywnego trybu życia. Gdy tylko spadnie śnieg z pomocą rakiet śnieżnych możesz dalej być aktywny w górach i nie tylko.